Susitarimas dėl konfidencialios informacijos apsaugos - BizTools

Rekomenduojami seminarai


Susitarimas dėl konfidencialios informacijos apsaugos

Susitarimas dėl konfidencialios informacijos apsaugos

Darbo santykių laikotarpiu sukuriama nemažai informacijos, duomenų, komercinės informacijos, kurią darbdavys nori ir siekia išlaikyti konfidencialia. Dėl šios priežasties Darbo kodekse numatyta galimybė darbdaviui sudaryti su darbuotoju konfidencialumo susitarimus. Tačiau susitarimas dėl konfidencialios informacijos apsaugos turi atitikti specialias sąlygas, numatytas teisės aktuose.

Susitarimo dėl konfidencialios informacijos sudarymas

Susitarimas dėl konfidencialios informacijos apsaugos sudaromas arba kaip priedas prie darbo sutarties, arba konfidencialumo nuostatos įtraukiamos į pačią darbo sutartį. Visais atvejais tai, kas sudaro konfidencialią informaciją, šalys nusistato bendru sutarimu. Susitarime nurodomas konkretus sąrašas informacijos, kuri laikoma konfidencialia ir kurios darbuotojas neturi teisės atskleisti tretiesiems asmenims. Konfidencialia informacija, pavyzdžiui, laikoma darbo užmokestis, klientų sąrašai, sudarytų sutarčių sąlygos, išradimai, projektai ir pan.

Konfidencialia informacija nebus laikoma informacija, kuri yra vieša, ar informacija, kuriai apsaugoti darbdavys nesiima jokių priemonių. Taip pat informacija, kuri pagal teisės aktų reikalavimus negali būti konfidenciali. Reikia atkreipti dėmesį, kad darbdavys turi dėti tinkamas pastangas, kad apsaugotų konfidencialią informaciją. Vadinasi, susitarimo su darbuotoju sudarymas yra tik viena iš priemonių informacijai apsaugoti. Darbdavys turi imtis ir kitų priemonių, pavyzdžiui, nustatyti slaptažodžius, juos nuolat atnaujinti, sukurti individualius prisijungimus, sukurti algoritmus, kas gali prieiti prie atskiros informacijos, ir pan.

Susitarimo galiojimas ir žalos nustatymas

Susitarimas dėl konfidencialios informacijos apsaugos turi turėti galiojimo terminą. Darbo kodekse nustatytas vienerių metų minimalus terminas. Vadinasi, darbuotojas vienerius metus po pasibaigusių darbo santykių negali atskleisti konfidencialios informacijos, kuri nustatyta susitarime. Darbdavys ir darbuotojas gali susitarti dėl ilgesnio laikotarpio, tačiau, nustatant ilgesnį terminą, reikia atsižvelgti į informacijos aktualumo „galiojimo laiką“ – kiek informacija dar yra vertinga praėjus tam tikram laikotarpiui.

Susitarime dėl konfidencialios informacijos reikėtų apsirašyti ir baudos dydį, jei susitarimas būtų pažeistas. Koks baudos dydis gali būti įrašytas susitarime, nėra apibrėžta, tačiau reikėtų vadovautis protingumo principu ir įvertinti keletą aplinkybių – kokia informacija saugoma, kokia jos vertė, kokį atlygį gauna darbuotojas, kokia žala būtų padaroma, jei informacija būtų atskleista.

Taip pat svarbu yra tai, kad pagal Darbo kodekso 154 str., darbuotojui atskleidus konfidencialią informaciją, darbuotojas turės atlyginti darbdaviui visą padarytą žalą.

Daugiau informacijos Mokymų klubo seminaruose – https://mokymuklubas.lt/seminarai/darbo-teises-mokymai-seminarai/

Naujausi straipsniai

Naujausi straipsniai