VMI taikomos mokestinės pagalbos priemonės įmonėms - BizTools

VMI taikomos mokestinės pagalbos priemonės įmonėms

VMI taikomos mokestinės pagalbos priemonės įmonėms

Valstybinė mokesčių inspekcija kviečia įmones pasinaudoti pagalbos priemonėmis verslui, kuris nukentėjo dėl šalyje paskelbto karantino ribojimų. Mokestinės pagalbos priemonės taikomos įmonėms, kurios įtrauktos į neigiamą poveikį nuo COVID-19 patyrusių mokesčių mokėtojų sąrašą. Tačiau pagalbos priemonės įmonėms bus taikomos skirtingai, taigi pabandysime aptarti niuansus, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį.

Jei įmonė į nukentėjusiųjų sąrašą įtraukta nuo 2021-01-01

Jei įmonė į nukentėjusiųjų sąrašą įtraukta nuo šių metų, tai ši įmonė nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 m. birželio 30 d. atleidžiama nuo delspinigių. Taip pat, jei šiuo laikotarpiu susidarė mokestinės nepriemokos, tai iki birželio 30 d. nebus inicijuojamas naujas išieškojimo procesas. Šiuo laikotarpiu įmonės nebus laikomos skolingos valstybei. Jei šiuo laikotarpiu susidariusioms nepriemokoms bus sudaromos mokestinės paskolos sutartys, palūkanos pagal šias sutartis nebus skaičiuojamos iki 2022 m. gruodžio 31 d. Svarbu paminėti, kad mokestinės paskolos sutartis reiktų sudaryti iki 2021 m. birželio 30 d.

Jei įmonė buvo įtraukta į nukentėjusiųjų sąrašus ir iki 2020 m. gruodžio 31 d., ir nuo 2021 m., tokiu atveju terminas visoms mokestinėms pagalbos priemonėms skaičiuojamas nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2021 m. birželio 30 d. Atitinkamai ir palūkanos nebus skaičiuojamos nepriemokoms, kurios susidarė šiuo laikotarpiu, jei sudaroma mokestinės paskolos sutartis.

Mokestinės pagalbos priemonės jei įmonė buvo įtraukta iki 2021 m., bet vėliau ne

Įmonėms, kurios buvo įtrauktos iki 2021 m. gruodžio 31 d., tačiau vėliau į nukentėjusių veiklų sąrašą nepateko, visos pagalbos priemonės buvo taikomos iki 2021 m. vasario 28 d. Iki šio termino pabaigos buvo galima pateikti prašymus sudaryti mokestinės paskolos sutartis. Tačiau net ir praleidus šį terminą galima kreiptis dėl sutarties sudarymo bendra tvarka.

Jeigu jūsų įmonė nė į vieną iš šių sąrašų nepateko, tuomet įmonė visus mokesčius turi mokėti teisės aktuose nustatytais terminais. Jei visgi įmonė patyrė sunkumų arba negali atsiskaityti su valstybe, galima kreiptis į VMI dėl mokesčių mokėjimo atidėjimo, išdėstymo dalimis. Taip pat bendra tvarka sudarant mokestinės paskolos sutartį.

Daugiau informacijos Mokymų klubo seminaruose – https://mokymuklubas.lt/seminarai/buhalteriniai-mokymai-seminarai/

Naujausi straipsniai

Naujausi straipsniai