„Sodros“ įmokos nuo individualios veiklos pajamų - BizTools

„Sodros“ įmokos nuo individualios veiklos pajamų

„Sodros“ įmokos nuo individualios veiklos pajamų

Prasidėjus pajamų deklaravimo laikotarpiui kyla tikrai nemažai klausimų ne tik dėl apmokestinamųjų pajamų deklaravimo, tačiau ir dėl „Sodros“ įmokos nuo individualios veiklos pajamų. Gyventojai, kurie 2020 m. vykdė veiklą pagal individualios veiklos pažymą, šiais metais savo pajamas deklaruoja ir mokesčius sumoka iki gegužės 3 d. Tie patys terminai galioja ir „Sodros“ įmokoms. Kokias įmokas Jums reikia sumokėti nuo individualios veiklos pajamų, matysite, kai bus priimta VMI pajamų deklaracija. Arba preliminariai galite pasiskaičiuoti jau dabar sodra.lt esančioje skaičiuoklėje.

„Sodros“ įmokos nuo individualios veiklos pajamų

Įmokos „Sodrai“ mokamos nuo 90 proc. apmokestinamųjų pajamų. Tačiau skaičiuojant, kiek reikės sumokėti „Sodrai“, būtina nustatyti, kiek asmuo sumokėjo įmokų per apmokestinamuosius metus. Jeigu per apmokestinamuosius metus mokėjote privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas, jos turi būti minusuojamos iš mokėtinos sumos už visus metus.

Paprastai asmenys, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą ir nedirba pagal darbo sutartį, kas mėnesį moka einamąsias PSD įmokas (minimali įmoka 2020 m. – 42,37 euro). Tačiau, esant paskelbtam karantinui, įmokų galima nemokėti ir gauti visas sveikatos paslaugas, lyg būtumėte apdrausti. Kaip nurodo „Sodra“, nesumokėtas PSD įmokas reikės sumokėti per 2 metus nuo karantino pabaigos.

Gyventojai, kurie dirba pagal individualios veiklos pažymą, taip pat draudžiami pensijų, ligos, motinystės ir sveikatos draudimu. Todėl toks asmuo turi teisę gauti pensiją, ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros ir profesinės reabilitacijos išmokas. Šių išmokų dydis priklauso nuo VSD įmokų dydžio.

Individualia veikla užsiimantys asmenys VSD įmokas gali mokėti pamėnesiui arba vieną kartą, kai deklaruojamos pajamos. Jei šios įmokos mokamos pamėnesiui, tuomet turi būti pateikiamas SAV pranešimas. Jei mokate įmokas pamėnesiui ar kitais laikotarpiais avansu, metams pasibaigus turite sumokėti tik įmokų skirtumą už mokestinius metus.

Jei patyrėte neigiamą pandemijos poveikį

Jei Jūsų individuali veikla yra įtraukta į VMI nukentėjusių nuo COVID-19 veiklų sąrašą, tuomet pateikus prašymą Jums nebus taikomas PSD ir VSD įmokų priverstinis išieškojimas. Jei Jums susidarė VSD ir PSD skola, per 10 dienų galėsite pateikti „Sodrai“ prašymą dėl įsiskolinimo atidėjimo. Tuomet susidariusią skolą galima padengti per 5 metus, o palūkanos nebus skaičiuojamos.

Svarbu pabrėžti, kad jei Jums bus taikomos skolos atidėjimo pagalbos priemonės, kol skolos nebus sumokėtos, Jūs neįgysite motinystės ir ligos socialinio draudimo stažo.

Daugiau informacijos Mokymų klubo seminaruose – https://mokymuklubas.lt/seminarai/buhalteriniai-mokymai-seminarai/

Naujausi straipsniai

Naujausi straipsniai