Nuomos mokesčio kompensavimas: patarimai kaip teikti - BizTools

Rekomenduojami seminarai


Nuomos mokesčio kompensavimas: patarimai kaip teikti

Nuomos mokesčio kompensavimas: patarimai kaip teikti

Nuomos mokesčio kompensavimas – kas tai?

Dauguma verslų Lietuvoje skaitė arba jau ir tiesiogiai susidūrė su INVEGOS kompensavimo – pagalbos verslui mechanizmu – „Dalinis nuomos mokesčio kompensavimas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“. Šio mechanizmo esmė – jei nuomotojas pritaiko patalpų, skirtų įmonės ekonominei veiklai vykdyti, nuomai 30 proc. nuolaidą, tuomet INVEGA kompensuoja 50 proc. nuomos mokesčio dydžio.

Šiame straipsnyje norime pasidalinti praktine patirtimi, kaip mūsų specialistai teikė paraišką INVEGAI dėl nuomos mokesčio kompensavimo. Ir tikimės atkreipti Jūsų dėmesį į tam tikrus niuansus teikiant šią paraišką.

Duomenis pildykite atidžiai

Visų pirma norime pabrėžti, kad čia pateikiamomis pastabomis nesiekiama kažkaip kritikuoti paraiškos teikimo ar vertinimo proceso. Tiesiog siekiama padėti šią paraišką teikiantiems asmenims ją pateikti greičiau.

Pirmas dalykas, kas krito į akis teikiant Nuomos kompensavimo paraišką – tai labai išsamiai parašyta instrukcija. Ja vadovaujantis tikrai nereikia skambinti ir trukdyti INVEGOS specialistų, jei neaišku, kaip užpildoma viena ar kita eilutė.

Tačiau pildydami paraišką greitai pastebėsite, kad ją vertina kažkoks „sausas“ algoritmas ar specialiai tam sukurtas programinis robotas. Todėl pirmas patarimas – atidžiai surašykite visus duomenis, o ypač teikiamų nuomos sąskaitų. Kaip pavyzdys – eilutė, kur įrašomas sąskaitos numeris. Ten jokiu būdu nerašykite priekyje „Nr.“, „NR.“ ir panašiai. Reikia rašyti tik tuos simbolius, kurie sudaro sąskaitos numerį, taip, kaip teikiate sąskaitų duomenis i.MAS sistemoje (VMI). Nes būtent su šia sistema ir lyginama paraiška. Neatitikus sąskaitų numerių – sistema neleis pateikti duomenų.

Ekonominės veiklos rūšies kodas – pats svarbiausias

Antras patarimas – pasitikrinkite savo įmonės ekonominės veiklos rūšies kodą. Patikrinkite, ar jis patenka į veiklų, kurios buvo uždraustos karantino metu, sąrašą. Čia vėl panašu, jog paraišką tikrina programinis robotas, todėl jei Statistikos departamente nurodytas įmonės veiklos kodas, kurio veikla nebuvo uždrausta – paraiška bus atmesta. Nors realiai Jūs ir vykdote veiklą, kuri buvo uždrausta karantino laikotarpiu. Atmetus paraišką, Jūs turėsite keisti savo ekonominės veiklos rūšies kodą ir iš naujo teikti paraišką.

Ši situacija kiek nepatogi paraiškos teikėjams. Pasinagrinėję paraišką, matysite, kad INVEGA veiklos kodą užpildo automatiškai, ir paraiškoje jo nepakeisite. Kyla tik nuostaba, kodėl dar prieš pateikiant paraišką negalima nurodyti, kad ekonominė veikla karantino metu nebuvo uždrausta, ir taip sutaupyti įmonių darbuotojams ir kartu INVEGOS specialistams laiko?

Nuomotojas turi apsišarvuoti kantrybe

Nors paraišką kompensacijai gauti teikia nuomininkas, nuomininko pateiktas sąskaitas turi patvirtinti patalpų nuomotojas. Ir kas kartą, kai yra tikslinama paraiška, nuomotojas jungiasi prie sistemos ir patvirtina nuomininko paraišką. Vadinasi, kai atmetama paraiška ar paraiška užpildoma su klaidomis ir koreguojama – nuomotojas iš naujo tvirtina nuomos sąskaitas.

Nėra tobulų sistemų, ši irgi ne išimtis, tačiau gera žinia ta, kad bent jau pats paraiškos pildymo procesas ilgai neužtrunka. Jos koregavimas ir taisymas yra jau kita kalba…

Daugiau informacijos Mokymų klubo seminaruose – https://mokymuklubas.lt/seminarai/buhalteriniai-mokymai-seminarai/

Naujausi straipsniai

Naujausi straipsniai